Gdańsk GłównyForum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowoczesna, niezwykle różnorodna przestrzeń miejska, znajdująca się w odległości zaledwie 10 minut pieszo od Apartamentów Pellowski. W Forum każdy znajdzie coś dla siebie - liczne sklepy, restauracje, kawiarnie, dwupoziomowe kino i mnóstwo starannie zaprojektowanej zieleni.

 

Architektura Forum zwraca uwagę dzięki połączeniu nowoczesnego designu, starych, zabytkowych elementów zabudowy oraz tysięcy roślin różnorodnych gatunków.

 

To miejsce wypełnione energią i kulturą Gdańska, doskonałe na zakupy, szybki lunch czy seans w kinie połączony z romantyczną kolacją.

Forum Gdańsk

Stocznia GdańskaMuzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności

Zaledwie 10 minut drogi pieszo z Apartamentów Pellowski znajdują się dwa najpopularniejsze gdańskie muzea - Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Wizyta w każdym z nich to niezapomniane chwile i możliwość zanurzenia się w historię.

 

Potężna, rdzawoczerwona bryła gmachu ECS znajduje się obok legendarnej bramy prowadzącej na teren Stoczni Gdańskiej. W nowoczesny, interaktywny sposób została tam przedstawiona historia działającego w Stoczni Gdańskiej związku zawodowego Solidarność - ruchu, który odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce, a później w innych krajach Europy Wschodniej.

 

Budynek siedziby Muzeum II Wojny Światowej spotkał się w dużym uznaniem międzynarodowego środowiska architektów. Nietypowa, abstrakcyjna fasada budynku skrywa opowieść o największym konflikcie zbrojnym XX wieku. W muzeum znajduje się jedna z największych na świecie ekspozycji poświęconych II wojnie światowej zawierająca około dwa tysiące eksponatów oraz liczne stanowiska multimedialne.

Gdańsk GłównyGłówne Miasto Gdańsk

Już po niespełna 5 minutowym spacerze z Apartamentów Pellowski, znajdziecie się Państwo w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska skupiającej większość najsłynniejszych zabytków. Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Żuraw czy Fontanna Neptuna to miejsca, które zachwycą każdego. 

 

Przechadzkę po Głównym Mieście warto zakończyć przejażdżką kołem widokowym AmberSky, dzięki któremu doświadczycie Państwo uroków Gdańska z zupełnie innej perspektywy.

Główne Miasto Gdańsk

Gdańsk OliwaPark Oliwski i Taras Widokowy Olivia Star

Na dalszą wycieczkę z Apartamentów Pellowski warto się wybrać do Oliwy - jednej z najstarszych i najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Doskonałe położenie naszych apartamentów zapewnia dogodny dojazd zarówno Szybką Koleją Miejską (około 30 min), jak i samochodem (około 15 minut). 

 

Wizytę w Oliwie warto rozpocząć od spaceru po zabytkowym Parku Oliwskim. To magiczne miejsce, w którym znajdziecie Państwo trawiaste dywany ozdobione wzorami z formowanego bukszpanu i stożkami z cisów, niezwykłą 112-metrową strzyżoną aleję lipową, palmiarnię z najstarszą w Polsce palmą daktylową oraz Potok Oliwski. W okolicy warto zwiedzić również Pałac Opatów i Archikatedrę Oliwską. Miłośnikom zwierząt polecamy natomiast zajrzeć do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, w którym mieszkają zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

 

Doskonałym zakończeniem wizyty w Oliwie będzie obejrzenie zapierającej dech w piersiach panoramy całego Trójmiasta z perspektywy 130 metrów nad ziemią, z Tarasu Widokowego na 32 piętrze budynku Olivia Star, stanowiącego serce tętniącego życiem centrum biznesowego Gdańska.

Park Oliwski i Taras Widokowy Olivia Star

BrzeźnoMolo w Brzeźnie i Nadmorski Park im. Ronalda Reagana

Nawet krótki pobyt w Apartamentach Pellowski zapewni relaks i odpoczynek dla umysłu, dzięki przejażdżce nad morze. Szczególnie polecamy przechadzkę po Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana zakończoną spacerem po gdańskim molo. 

 

Na terenie parku znajdują się dwa stawy wodne, liczne place zabaw dla dzieci oraz skatepark. Od plaży, park oddziela droga rowerowa i pas ochronny wydm. To doskonałe miejsce zarówno na aktywny wypoczynek - jogging, jazdę na rowerze czy rolkach - jak i na błogie plażowanie.

Molo w Brzeźnie i Nadmorski Park im. Ronalda Reagana

Gdańsk GłównyGdański Teatr Szekspirowski i Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Tym z Państwa, którzy przy okazji wizyty w Apartamentach Pellowski, chcieliby cieszyć się z obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie, szczególnie polecamy bogatą ofertę kulturalną Teatru Szekspirowskiego i Filharmonii Bałtyckiej.

 

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku to największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce. Jej sercem jest sala koncertowa na 970 miejsc z centralnie położoną sceną na wzór amfiteatrów greckich. Warto spędzić tu czas na jednym z licznie organizowanych koncertów symfonicznych, recitali czy kameralnych wieczorów, których wykonawcami są najwybitniejsi muzycy polscy, a także artyści z całego świata.

 

Drewniane wnętrze Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przenosi widzów do czasów Williama Szekspira, którego dzieła prezentowane są na scenie elżbietańskiej w czasie Festiwalu Szekspirowskiego. W teatrze znajdziecie Państwo ponadto bogatą ofertę koncertów i spektakli, lekcje szekspirowskie, liczne wykłady i warsztaty oraz możliwość poznania tajemnic teatru i jego otwieranego dachu w trakcie zwiedzania z przewodnikiem.

Gdański Teatr Szekspirowski i Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

Apartament ,,Pellowski” Justyna Pellowska

ul. Igielnicka 5m2
80-884 Gdańsk

ul. Katarzynki 7/5
80-884 Gdańsk

+48 602-165-700
rezerwacje@gdanskapartament.com